$5,8 млрд. складатимуть збитки призведені від перенесення Олімпійських Ігор в Токіо на 2021

Posted by

Перенесення літніх Олімпійських Ігор-2020 в Токіо завдасть удару по економіці Японії і призведе до фінансових втрат, які перевищать 5,8 млрд доларів. Про це повідомляє британське економічне видання LearnBonds.

Олімпійські ігри мали пройти з 24 липня по 9 серпня 2020 року, Проте через пандемії коронавірусу вони були перенесені на 2021 рік.

У 2013 році, коли столиця Японії була обрана для Олімпіади-2020, було підраховано, що проведення Ігор обійдеться приблизно в 6,6 млрд доларів, Проте до кінця 2019 року загальна вартість зросла майже вдвічі і досягла 12,3 млрд доларів.

Оргкомітет інвестував 5,51 млрд доларів у проведення Олімпіади. Влада Токіо опинилися на другому місці за величиною витрат, витративши всього на 5 млн доларів менше оргкомітету. Центральний уряд Японії виділив 1,37 млрд доларів.

Один з вирішальних факторів при розрахунку того, як відстрочка Ігор ударила по економіці Японії — те, що більша частина цих витрат вже сталася. Це означає, що вплив витрат уже враховано у валовому внутрішньому продукті країни останніми роками.

Перенесення Ігор чинив вплив на підготовку 11000 спортсменів та 4400 атлетів — паралімпійців. Багато з них тренувалися протягом кількох тижнів у країнах, які зараз закрили кордони. Їх витрати на підготовку до Олімпіади на загальну суму 3,56 млрд доларів також віднесені до збитків.

Очікується, що Олімпіада надасть довгостроковий економічний вплив на Японію, принісши дохід у розмірі понад 2 млрд доларів головним чином за рахунок туризму, розвитку інфраструктури Токіо і подальшого використання нових об ‘єктів.

Прогнозовані витрати на утримання, ремонт, управління стадіонами та олімпійської селом складуть близько 210 млн дол, витрати на зв ‘язку з громадськістю та комунікацію — 91 млн доларів.

Також втрачено прибуток від спонсорських і рекламних контрактів у розмірі 4,4 млрд доларів.

Японський бізнес мав значну частку в бюджеті Олімпійських Ігор у Токіо. Спонсорські гроші склали 3,18 млрд доларів, що є рекордом. Олімпійські ігри 2012 року в Лондоні та ігри 2016 року в Ріо-де-Жанейро залучили в три рази менше грошей місцевих спонсорів.

Ця цифра не включає партнерські угоди, укладені між компаніями — гігантами Panasonic, Toyota і Bridgestone і міжнародним олімпійським комітетом про спонсорування кількох Ігор поспіль. Ці організації мають ексклюзивні угоди з МОК на суму в сотні мільйонів доларів.

Телекомпанія NBC встановила рекорд, продавши рекламу на суму понад 1,25 млрд доларів напередодні Олімпійських Ігор-2020. Хоча компанія була застрахована, затримка Олімпійських Ігор у Токіо-2020 обійдеться їм втратою рекламної прибутку. Під час Ріо-2016 NBC заробила на рекламі близько 250 млн доларів.