Експерти пропонують скасувати Олімпіаду в Ріо через вірус Зіка

Posted by
1751416

В п’ятницю було оприлюднено відкритий лист, підписаний 150 експертами в галузі охорони здоров’я, з проханням про відстрочку проведення літніх Олімпійських ігор 2016 року або їх перенесення з бразильського Ріо-де-Жанейро в іншу країну через епідемію вірусу Зіка.
 

У листі, підписаному експертами з понад 24 країн, до числа яких увійшли фахівці в галузі охорони здоров’я, лікарі та вчені, стверджується, що проведення ігор в наміченому форматі було б «безвідповідальним» і «неетичним». Серед інших, лист підписав колишній радник Білого дому з питань науки доктор Філіп Рубін. 

«Бразильська різновид вірусу Зіка завдає небачену шкоду здоров’ю», — сказано в листі. 

Доведено, що вірус може бути причиною вроджених дефектів, в тому числі, мікроцефалії у новонароджених, при якій вони з’являються на світ з аномально маленьким розміром голови і мозку. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) застерігає вагітних жінок від поїздок в місця, де зафіксовані випадки захворювання лихоманкою Зіка, до число яких входить Бразилія. 

Автори листа попереджають, що мова йде про «необгрунтованому ризику, якому піддадуться більше 500 тисяч туристів з усіх країн світу. Багато з них, можливо, стануть переносниками вірусу і привезуть його до себе на батьківщину, що призведе до нових спалахів епідемії. Якщо будуть притягнуті бідні країни, в яких поки не зафіксовані випадки захворювання, постраждає безліч людей». 

У США Директор Центру з контролю і профілактики захворювань Том Фріден, навпаки, стверджує, що не бачить причин відкладати або переносити Олімпійські ігри через можливий ризик для здоров’я. На його думку, паніка з приводу вірусу Зика і літніх ігор є зайвою.  

У свою чергу ВООЗ зазначає, що проведення Олімпійських ігор намічено на серпень. У Бразилії це зимова пора року, а, значить активність комарів буде меншою.

Перший випадок лихоманки Зіка був зафіксований в Уганді в 1947 році, але вчені тільки недавно усвідомили її потенційну небезпеку.
 

Починаючи з жовтня 2015 року, вірус почав швидко поширюватися, особливо в Бразилії, де зараження вірусом вагітних жінок призвело до масової появи на світ дітей з вродженими дефектами.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *