ФІС дискваліфікувала на 4 роки Полтораніна та Веерпалу

Posted by

Міжнародна федерація лижних видів (FIS) повідомила про чотирирічну дискваліфікацію лижників, замішаних в допінговий скандал на чемпіонаті світу в Зеефельде.

На турнірі, який проходив в Австрії в лютому цього року, австрійці Макс Хауке і Домінік Балдауф, естонці Андреас Веерпалу і Карел Тамм’ярв, а також Олексій Полторанін з Казахстану були затримані під час антидопінгового рейду. Спортсмени підозрювалися в переливанні крові, вживанні допінгу  у співпраці з доктором Марком Шмідтом.

Австрійська федерація лижних видів повідомила про відсторонення на 4 роки Хауке і Балдауф. Сьогодні стало відомо, що інші лижники відсторонені на такий же термін.

Крім них, на 4 роки дискваліфіковані естонський лижник Алго Кярпят, який зізнався у вживанні допінгу, тренер збірної Естонії Мати Алавер, а також батько Андреаса Веерпалу — дворазовий олімпійський чемпіон Андрус Веерпалу. Він звинувачується в причетності до порушення антидопінгових правил в якості керівника.

«Його підозрюють в порушенні антидопінгових правил. На даний момент наше розслідування на закінчено, тому ми не можемо дати інших деталей, крім як озвучити ім’я », — сказала антидопінговий директор FIS Сара Фуссек.