Глава WADA пригрозив відсторонити спортсменів з США від Олімпіади

Posted by

Глава WADA пригрозив відсторонити спортсменів з США від Олімпіади

Глава Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Вітольд Банька заявив, що американські спортсмени можуть бути відсторонені від Олімпійських Ігор, якщо США приймуть рішення припинити фінансування організації, повідомляє Reuters.

«До нас звернулися уряди кількох країн світу, яких шокували загрози колег зі США. Вони хочуть, щоб ми розглянули поправку до стандарту відповідності, де буде сказано, що несплата урядом внеску в WADA може призвести до того, що антидопінгове агентство відповідної країни буде оголошено не відповідним кодексу організації. Це призведе до наслідків для спортсменів з цієї країни, включаючи їх відсторонення від участі в Олімпіаді та інших великих міжнародних змаганнях», — сказав Банька.

Раніше управління по боротьбі з наркотиками опублікувало доповідь, в якій закликало Конгрес США розглянути відмову від фінансування WADA, якщо організація не проведе реформи.

«Платники податків повинні отримувати відчутні результати у відповідь на свої вклади у WADA у вигляді чистого спорту, чесної гри, ефективного адміністрування світової антидопінгової системи і пропорційного голосування при прийнятті рішень організації», — говорилося в доповіді.

Олімпійські ігри-2020 в Токіо перенесені на наступний рік у зв ‘язку з  коронавірусом.

Провести Олімпіаду в столиці Японії планується з 23 липня по 8 серпня 2021 року.