Малюнок Олімпійських кілець на аукціоні в Каннах придбав колекціонер з Бразилії за 185 тисяч евро

Posted by

Оригінал малюнка Олімпійських кілець, виконаних засновником олімпійського руху, французьким бароном П ‘єром де Кубертеном, продали бразильському колекціонеру на аукціоні в Каннах (Франція) за 185 тисяч євро (з урахуванням додаткових витрат щасливчик заплатив 234 950 євро), повідомляє Inside the Games. До речі, спочатку вартість лота оцінювалася в 100 тис. в європейській валюті, —  повідомляють «Факти і коментарії».

Відзначимо, що  Кубертен представив Олімпійські кільця, які символізують п ‘ять частин світу, в 1913 році. Робота виконана гуашшю та графітом на білому аркуші розміром 21 х 27,5 сантиметри.

Новий Олімпійський символ і прапор були офіційно затверджені на Конгресі Міжнародного олімпійського комітету (МОК) у Сорбоннському університеті 15 червня 1914 року. Але через першу світову війни кільця і прапор вперше  з’явилися на церемонії відкриття Олімпійських Ігор лише у 1920 році в Антверпені.

Нагадаємо, що П ‘єр де Кубертен — ініціатор відродження Олімпійських Ігор, він створив клятву і придумав емблему Ігор, а ще гасло «швидше, вище, сильніше».

В кінці 2019 року його Олімпійський маніфест з п ‘яти тисяч слів був проданий у Нью-Йорку за неймовірну суму — 8,8 млн. доларів — президенту міжнародної Федерації фехтування, російському мільярдерові Алішеру Усманову, який пізніше подарував раритет Олімпійському музею в Лозанні.

Додамо, що П ‘єр де Кубертен, помер 2 вересня 1937 року в Женеві (Швейцарія) у віці 73 років під час прогулянки в парку Ля Гранж. Його тіло з пошаною поховали в Лозанні, де знаходиться штаб-квартира МОК. При цьому серце «батька Олімпійських Ігор» поховано окремо — у Греції, біля руїн стародавньої Олімпії.