Палатний: Процес децентралізації негативно позначився на розвитку масового спорту в Україні

Posted by
866694

Парламентський комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням розробити зміни до Держбюджету на 2016 рік і передбачити виділення субвенцій місцевим бюджетам на часткове фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл в розмірі 100 млн. Грн., А також направити додаткові кошти в сумі 238 млн. грн. на розвиток масового спорту.

Про це йдеться в проекті постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади», яку профільний комітет пропонує проголосувати на засіданні Верховної Ради України.

За словами голови комітету, народного депутата від фракції БПП Артура Палатного, під гаслом децентралізації держава фактично самоусунулася від підтримки масового спорту, в першу чергу дитячо-юнацького та студентського спорту, а органи місцевого самоврядування часто не вважають пріоритетними проблеми фізичної культури і спорту.

«Зокрема, є серйозні проблеми з подальшим функціонуванням ДЮСШ, які належним чином не фінансуються після передачі їх на баланс місцевих громад. У 2015 році наш комітет домігся від уряду виділення 100 млн. Грн. субвенцій на потреби спортивних шкіл, проте навіть в таких умовах була припинена діяльність 83 ДЮСШ, скорочено 962 тренера-викладача, зменшено кількість учнів спортивних шкіл майже на 30 тис. чоловік. Якщо в цьому році хоча б частково фінансово не допомогти ДЮСШ, ця негативна тенденція тільки посилиться », — зазначив Палатний.

Народний депутат також вважає суттєвою загрозою для сфери фізичної культури і спорту скасування з 1 січня 2015 норми про звільнення від плати за землю спортивних установ, що може призвести до їх перепрофілювання або ліквідації. «Сподіваюся, в уряді розуміють ці ризики і не закриватимуть очі на фінансові проблеми спортивної сфери. Розраховуємо, що наші рекомендації по підтримці масового спорту в Україні будуть почуті », — зазначив він.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *