Польський стрибун Каміль Стох — триразовим олімпійський чемпіон зі стрибків з трампліну

Posted by

0808070На Олімпійських іграх в Пхенчхані 30-річний поляк Каміль Стох став чемпіоном в стрибках з великого трампліна.

Спортсмен набрав 285,7 балів. Друге місце — у німця Андреаса Веллінгера — 282,3 (142 м). Бронзову медаль завоював Роберт Йоханссон з Норвегії — 275,3 (134,5 м).

Примітно, що для Веллінгера це вже друга медаль в Пхенчхані, німець завоював «золото» в стрибках з нормального трампліна.

Зауважимо, що Стох завоював вже третє «золото» в кар’єрі на Олімпійських іграх. У Сочі-2014 він вигравав змагання в нормальному і великому трампліні.

Це його досягнення — воістину історичне, адже поляк став п’ятим в історії виду спорту триразовим олімпійським чемпіоном і повторив досягнення визначного Матті Нюкянен. Бо тільки фінський стрибун за всю історію Олімпійських ігор зумів виграти змагання на великому трампліні двічі — в Сараєво-1984 і Калгарі-1988.

Тепер мотивувати Стоха має інше досягнення «літаючого фіна». Нюкянен, так само як трохи пізніше швейцарець Сімон Амманн виграв чотири олімпійських золота.