Прем’єр Японії обіцяє провести Олімпійські ігри як символ перемоги над COVID 1

Posted by

Прем ‘єр-міністр Японії Есіхіде Суга в понеділок висловив рішучість провести літні Олімпійські ігри в Токіо за планом, COVID-19 тим самим продемонструвавши перемогу над епідемією коронавірусу, повідомляє агентство Ассошіейтед Прес (AP)

«У нас будуть діяти повноцінні противірусні заходи, і ми продовжимо підготовку з твердим наміром організувати Ігри, які дадуть світу надію і мужність», — наводить агентство слова прем ‘єра з виступу перед парламентом.

За його словами, Олімпійські ігри стануть «доказом перемоги людства над коронавірусом».

Водночас він зазначив, що влада планує почати вакцинацію від COVID-19 наприкінці лютого. Очікується, що на початку лютого МОЗ Японії дасть добро на застосування вакцини від компаній Pfizer і BceNTech.

Літня Олімпіада в Токіо мала відбутися з 23 липня по 8 серпня 2020 року, проте у зв ‘язку з пандемією коронавірусу ігри відклали на 2021 рік. Повідомлялося, що Олімпіада пройде з 23 липня по 8 серпня 2021 року, а Паралімпіада — з 24 серпня по 5 вересня.

Однак, зазначає AP, як показують соціологічні опитування, приблизно 80% японців вважають, що Олімпіада не відбудеться або її не слід проводити.

З початку пандемії в країні заразилися понад 322 тис. осіб, понад 4,4 тис. інфікованих померли. У країні діє режим НС, дія якого поширюється більш ніж на половину населення Японії. Зокрема, влада вимагає від барів і ресторанів закриватися о 20:00, роботодавців переводити до 70% співробітників на роботу з дому, а від жителів не залишати будинки без важливої причини. Режим НС діє до 7 лютого, але його можуть продовжити.

Прем ‘єр Японії раніше піддавався критиці за недостатньо швидке введення обмежувальних заходів проти COVID-19: AP вказує, що подібна політика може бути викликана небажанням уряду ще сильніше шкодити економіці країни.