Тренер українських веслувальників — про провал на Олімпіаді-2016: «Хлопці хворіли»

Posted by

Untitled-7

Дві нагороди сподівалися виловити українці на гребному каналі у Ріо 2016, а в результаті — четверте і шосте місце

Дві забійні четвірки, чоловіча і жіноча, з хорошим часом пробилися до фіналу. Та й за плечима у чоловіків були перемоги на чемпіонатах світу і Європи, у дівчат — 3 місце на останньому ЧЄ. Фінали планували на середу. Але ураган зірвав гонку. За словами тренерів, зайва доба відпочинку були не на руку нашій команді, і обидва екіпажі в результаті залишилися без нагород.

Гребний канал в Ріо розташований у природній лагуні. Старт бачать глядачі лише на великих екранах. Десь першу 1000 м стежать за гонкою по монітору. Крім часу екіпажів, дається відставання один від одного в метрах. Першими стартували наші чоловіки. Світові рекордсмени слабо розігналися і з кожною сотнею метрів віддалялися від нагороди. Крики з трибун: «Україна! Давай!» — Не додасть їм прудкості. Лише 6 місце. Чемпіони — німці, «срібло» у Австралії, а «бронза» дісталася Естонії.

Зате як гнали свою жіночу команду до фінішу поляки. «Вперед, дівчатка!» — Розривалися поряд фани. Полячки взяли настільки жвавий старт, що, здавалося, після фінішу вріжуться в причал. Але на останніх метрах дистанції сили покинули їх. Потужно які нахлинули німкені вирвали «золото», і навіть голландки зуміли відібрати у Польщі «срібло». Наша четвірка, яка приїхала захищати титул Лондона-2012, фінішувала лише четвертою. Правда з «золотого» складу залишилася лише Анастасія Коженкова.

ЧЕМПІОНКА. «Після кваліфікації припускала, що за медаль дівчата зачепляться, адже там вони показали 3-е час, — розповіла нам чемпіонка ОІ-2012 у веслуванні Яна Дементьєва. — Може, дівчаткам не вистачило спільної роботи. Вони дуже пізно разом сіли — якщо не помиляюся , тільки в квітні. цей екіпаж не накочувався разом сезонами. Коли ти зі старту не лідіруешь, це психологічно складно, і хтось може зламатися. в цей момент розпадається екіпаж. і на таких моментах теж потрібно тренуватися все робити разом. А команди- призери накочували разом весь олімпійський цикл — 4 роки. Плюс у них на один день перенесли старт. А очікування смерті — гірше самої смерті. Я знаю, що таке пережити ніч перед фіналом. А пережити їх дві поспіль — можливо, хтось не впорався «. Наостанок Яна розповіла, що 4 місце для спортсменів найприкріше місце. Вони кажуть: краще мертвим, ніж четвертим.

ТРЕНЕР. «Команда була непогано підготовлена, але в перший день захворів Артем Морозов. Кондиціонери в автобусах, столових з незрозуміло низькою температурою зробили свою справу, — сказав наставник чоловіків-веслярів Микола Довгань. — Ми зробили все для одужання Артема. Але тільки четвірка села в човен , захворів Іван Довгодько. він лежав два дні. Думали пересадити його на інший номер. Але коли Івану стало краще, він був упевнений в своїх силах, і ми вирішили виступати без змін. Перші 500 метрів хлопці пройшли нормально, а вже далі відрив збільшився » .

МІНУС ДВА. Не пішов на користь перерву через погоду і тенісистці Еліна Світоліной. Сенсаційно обігравши в 1/8-й №1 в світі Серену Вільямс, в 1/4-й українка була розбита чешкою ​​Петрою Квітовою — 2: 6, 0: 6. Щось недобре відбувається в Ріо з нашими боксерами. Вони вилітають вже в першому раунді. Слідом за Солоненко та Мітрофановим вибув з боротьби за медалі призер ЧС-2013 Микола Буценко (56 кг). Українець виглядав більш технічні марокканця хамут, але діяв «без вогню», на відміну від заведеного африканця. Один суддя побачив нічию, а двоє віддали перемогу хамут — 29:27 і 30:26.

Leave a Reply

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *