Володимир Зеленський дав доручення відродити ФК «Кривбас» з Кривого Рогу

Posted by

Президент України Володимир Зеленський хотів б відродити у Кривому Розі футбольний клуб «Кривбас», який у 2013 році втратив професійний статус і збанкрутував.

У п ‘ятницю глава держави взяв участь у відкритті футбольного поля «Дніпро» спортивного комплексу стадіону «Енергія» в Новій Каховці Херсонської області в рамках програми «велике будівництво», та поспілкувався з мером міста Володимиром Коваленко.

Крім того, президент підтримав ініціативу керівництва Херсонської області побудувати у найближчі роки Центр Олімпійських видів спорту «H2O», розрахований на одночасні тренування 500 людей, який зможе стати одним з «магнітів» регіону. «Тут будемо робити під Олімпійські види спорту базу для тренування», — зазначив голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.

Під час розмови з президентом міський голова нової Каховки Коваленко згадав про місцеві команди «Енергія» та «Гірник» з рідного для Зеленського Кривого Рогу, які грають у другій лізі чемпіонату України з футболу.

Президент зазначив, що «Гірник» хороший клуб, згадав про долю «Кривбасу» і повідомив про плани відродити цю команду. «Я нашому Юрію Корявченкову (народний депутат з фракції» Слуга народу «, екс актор» кварталу 95 «- ІФ) поставив завдання, він зараз говорить з федерацією, щоб все-таки в Кривому Розі» Кривбас «повернути. Навіть не тільки тому, що ми з Кривбасу. Просто неправильно закривати клуби «, — вказав Зеленський.

ФК «Кривбас» розпочав процедуру банкрутства в червні 2013 року після того, як клуб позбавили атестату на участь в чемпіонаті України з футболу сезону 2013-2014 років через невідповідність фінансовим критеріям.

В кінці травня 2013 року на робочій нараді в клубі було повідомлено про повне припинення його фінансування тодішніми власниками. Футболістам і працівникам клубу на той момент 5 місяців не платили зарплату.

Всі чемпіонати України (до 2013 року), крім першого, ФК «Кривбас» провів у вищій лізі. У 1999 і 2000 роках ставав бронзовим призером чемпіонату країни. У 2000 році грав у фіналі Кубка України.