Збірна України з легкої атлетики виграла Європейські ігри

Posted by

Українські легкоатлети в яскравому стилі здобули командну перемогу на Європейських іграх в Мінську.

Командний легкоатлетичний турнір на Європейських іграх проходив в форматі DNA (Dynamic New Athletics, Динамічна легка атлетика).  Бали, зароблені фіналістами в різних дисциплінах, перераховувалися в секунди, а доля медалей вирішувалася в комбінованій естафеті на 200, 400, 600 і 800 метрів. Таким чином, збірна України на протязі дня працювала на четвірку бігунів, на яких лежав головний тягар відповідальності.

Україна відкрила фінал перемогою Сергія Смілика в бігу на 100 метрів (12 балів), потім Марина Бех-Романчук з результатом 6,79 метра вирвала для команди 12 балів в стрибках в довжину. У бігу на 100 метрів у жінок Христина Стуй з результатом 11,79 програла білорусці і італійці, але поклала в загальну скарбничку 8 балів.

У метанні спису Анна Гацько-Федусова в поєдинку за третє місце з результатом 52,25 метра поступилася Чехії. Максимальні 12 балів зусиллями Тетяни Халадович в цій дисципліні взяла Білорусь.

У змішаній естафеті 4 по 400 метрів України (Олег Миронець, Анна Рижикова, Тетяна Мельник, Данило Даниленко) з результатом 3:19,28 всього на 0,07 секунди відстали від Чехії і принесли команді 10 балів.

Артем Шаматрін в бігу на 110 метрів з бар’єрами з особистим рекордом сезону (14,05) пропустив вперед лише білоруса і німця. Ще 8 балів у скарбничку України.

У стрибках у висоту Андрій Проценко замінив Богдана Бондаренко  і дійшов до фіналу, але в битві за 12 балів на 1 сантиметр поступився білорусу Максиму Недосекову (2,24 проти 2,25).

Білорусь була першою і в забігу на 100 метрів з бар’єрами у жінок. Анна Плотіцина з результатом 13,14 посіла третє місце і принесла команді 8 балів.

Нарешті, в медальній естафеті Євген Гуцол, Ольга Ляхова, Олексій Поздняков та Яна Качур стартували одночасно з командою Білорусії. Переломним став етап Позднякова, який передав естафету Качур з невеликим відривом, а Яна на фінальному відрізку забігу зберегла здобуту перевагу.

Золото збірної України з легкої атлетики стало для країни дев’ятим на Європейських іграх в Мінську.

У медальному заліку Україна з 32-ма нагородами (9-12-11) впевнено посідає 4 місце.