Site icon Українська команда — Ukrainian Team — Украинская команда

3 січня — «Цей день в історії спорту»

Вітаю вас друзі  у нашій традиційній рубриці  — «Цей день в історії спорту»

3 січня 1861 —  Народилися Вільям і Ернест Реншоу, англійські тенісисти-близнюки. Народилися брати з різницею у сім хвилин і мали 7 виграних турнірів. У вісімдесятих роках минулого століття перетворили смарагдові корти Уїмблдону в площадку для розборок між собою. Вільям виграв цей найпрестижніший тенісний турнір 7 разів. Причому тричі переміг у фіналі власного брата Ернеста. Який поодинці був менш щасливий, заробивши всього один титул. Зате в парі брати набрали ще сім фірмових салатниць. І видали рецепт перемоги на траві, зокрема, Вімблдону — потужна подача і вихід до сітки. Брати були яскравими персонажами. Їх емоційна гра розбурхувала нерви уболівальників. Як кажуть, саме вони зробили теніс видовищем. На їхні матчі збиралося стільки народу, що тимчасові трибуни вімблдонського стадіону замінили на фундаментальні. Бум навколо близнюків-чемпіонів тривав близько 10 років і отримав назву лихоманка Реншоу.

У 1863 — У Галіфаксі відкривається перший в Канаді критий льодовий каток.

1908  — Аероклуб Франції оголошує приз в 500 франків тому, хто винайде пристрій, що визначає висоту польоту літака.

1912 — Тібор БЕРЦЕЛЛІ  (3.01.1912 — 15.10.1990), угорський спортсмен фехтувальник, триразовий олімпійський чемпіон в командних змаганнях на шаблях.


1938 —  Уве АНДЕРССОН (Ove ANDERSSON, «Paven», «the Pope» (3.01.1938, Упсала — 11.06.2008, George, Western Cape, South Africa), легендарний ралліст. Шведський гонщик, переможець кількох ралі (в 1971-1975) : Monte Carlo Rally, Rallye Sanremo, Osterreichische Alpenfahrt, Acropolis Rally (1971), World Rally Championship (1973), Safari Rally (1975) на машинах Toyota Celica і Peugeot 504. Був першим керівником гоночної команди Toyota на чемпіонаті світу «Формула-1 «в 2002. Потім став консультантом у фірмі Toyota Motorsports. у 2007 він покинув Німеччину і оселився в Південній Африці. Його 2-я дружина і гонщиця Elizabeth NYSTROM (яка разом з ним була учасницею кількох ралі) пізніше став депутатом шведського парламенту. Загинув в автокатастрофі мікроавтобуса Volvo 444 (випуску 1957 роки) в Південній Африці під час ралі старовинних (до 1960) автомобілів Continental Milligan Vintage Trial.

1939 —  Боббі (Роберт Марвін) Халл (Bobby HULL), канадський хокеїст, один з кращих нападаючих НХЛ за всю історію ліги, який відрізнявся найпотужнішим кидком і високою результативністю. У складі «Чикаго Блек Хоукс» двічі ставав володарем Кубка Стенлі. У складі збірної ВХА брав участь в серії ігор зі збірною СРСР. Його син Бретт за результативністю навіть перевершив батька.

1953  — Анжело Парізі, французький дзюдоїст, олімпійський чемпіон 1980 року в вазі понад 95 кг, срібний призер тієї ж Олімпіади у відкритій першості. Його батьки італійці, незабаром після народження Анжело вони перебралися в пошуках роботи в Англію. Там Парізі виріс, став займатися дзюдо. У 21 рік він одружився на француженці, якої життя на острові не сподобалася, і вони переїхали до Франції. Найбільший успіх випав йому в Москві, а чотири роки по тому він став срібним призером у важкій вазі Олімпіади в Лос-Анджелесі.

1955 — Мішель Салес, французький фехтувальник, чемпіон Московської олімпіади в командних змаганнях шпажистів.

1955  — Микола СОЛОДУХІН, дзюдоїст, олімпійський чемпіон 1980 року в вазі до 65 кг.

1969  — Міхаель Шумахер (Michael SCHUMACHER) (1969, Керпен, Німеччина), «Червоний барон», німецький автогонщик «Формули 1», семиразовий чемпіон світу, який побив всі мислимі і немислимі рекорди. Свій перший Гран-прі виграв в 1992 в Бельгії. Перший чемпіонський титул — в 1994. Останній — десять років по тому. Перед своєю фінальною гонкою, яка відбулась 22 жовтня 2006 року в Бразилії, великий футболіст ПЕЛЕ вручив Міхаелю пам’ятний кубок за спортивні досягнення і внесок у популяризацію спорту. І навіть його колишній суперник Міка Хаккінен приїхав за нього вболівати. Мама Міхаеля Елізабет працювала в їдальні. Батько Рольф був муляром, а вільний час проводив на місцевій трасі для картингу. А ще у Міхаеля є молодший брат Ральф, який також є гонщиком «Формули-1». Останнім часом поповзли чутки, що Міхаель і Ральф практично перестали спілкуватися один з одним. Самим великим гонщиком «Формули-1» Шумахер вважає Айртона Сенну, який трагічно загинув в 1994. А з нинішніх пілотів кращим для Міхаеля завжди буде його брат Ральф. Шуми завжди намагався підтримувати приятельські відносини з усіма гонщиками «Формули-1», навіть зі своїми прямими суперниками. Особливо з тими, з ким він грав в футбол. Зокрема, з Фернандо Алонсо, який не раз «відбирав» у Шумахера чемпіонський титул. Однак близькими друзями були тільки спортивний директор Ferrari Жан Тодт і ще парочка людей з команди. Частенько після заїздів вони ховалися від усіх, щоб пограти в нарди. Одружений на Корінне з вересня 1995. Діти — Джина-Марі і Мік. Сім’я Шумахерів живе на фермі в Швейцарії, недалеко від маєтку знаменитого гонщика Алена Проста, рекорд якого він побив у  2001 році  вигравши свій четвертий титул гран-прі. Слід сказати, що  у 2004 році Міхаель мав уже 7 титулів.

10 вересня 2006 року стало відомо, що семикратний чемпіон світу по автоперегонах у класі «Формула 1» Міхаель Шумахер піде із спорту після закінчення цього сезону. Про це повідомила команда Ferrari.

Однак 23 грудня 2009 року Міхаель Шумахер повернувся й підписав контракт з «Мерседесом».

29 грудня 2013 року Міхаель Шумахер, катаючись на лижах разом зі своїм сином на курорті Мерібель, що у Французьких Альпах, впав та вдарився головою об приховане під снігом каміння. Від удару захисний шолом розколовся навпіл, Шумахер отримав важкі травми голови. Він був підібраний двома рятувальниками та на гелікоптері терміново доставлений у шпиталь в Мутьє, а згодом в університетський госпіталь у Греноблі, який спеціалізується на травмах голови.

Міхаель досі перебуває в комі, згідно з посиланнями на членів сім’ї німецького гонщика. Він підключений до апарату штучного дихання і цілодобово знаходиться під наглядом лікарів.

За даними джерела, за час хвороби зріст 48-річного пілота зменшився від 174 до 160 см, а вага – з 74 до 45 кг.

На жаль, він досі  у комі і бореться за життя з останніх сил.

1974 — Тодд ВАРРІНЕР, канадський хокеїст, форвард «Тампа-Бей».

1975  — Гу Цзюнь (GU JUN), китайська бадмінтоністка, олімпійська чемпіонка 2000 року в парному розряді.

1976 — Олексій ЛАЗАРЕНКО, український хокеїст, нападаючий московського «Спартака» і збірної України.

1977 —  Мурад Умаханов, російський борець, чемпіон Європи, олімпійський чемпіон 2000 року.

1992 —  Самий високооплачувльний  перехід року здійснює Мартін Офіа. Він отримує 440 000 фунтів стерлінгів  за перехід з клубу «Уайднес» в клуб «Уайган». 

2000 —  Пішов з життя Віктор Колотов  — капітан київського «Динамо» та  гравець збірної СРСР  ( 1949 — 2000 ).

 

 

 

 

 

Exit mobile version