Skip to content
Рада Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) прийняла рішення про продовження відсторонення Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА).
Про це повідомляє прес-служба IAAF.
«Рада IAAF підтвердив рекомендацію робочої групи з відновлення членства Росії про невідновлення даної організації», — йдеться в релізі організації.
Відзначається, що російська сторона виконала не всі критерії, необхідні для відновлення.
Зокрема, мова йде про прийняття висновків з доповіді Річарда Макларена, а також відновленні Російського антидопінгового агентства (РУСАДА).
Таким чином, російські спортсмени зможуть брати участь в міжнародних змаганнях тільки в нейтральному статусі.
Членство ВФЛА в IAAF було призупинено в листопаді 2015 року. Після цього IAAF сформувала робочу групу на чолі з норвежцем Руне Андерсеном, яка спільно з ВФЛА займається реалізацією дорожньої карти по відновленню членства.
У Міжнародному олімпійському комітеті (МОК) розглядають можливість введення заборони на виконання гімну Росії на Олімпійських іграх в 2018 році.
25 вересня Національний антидопінговий центр України підтримав ініціативу відсторонення збірної Росії від зимової Олімпіади, яка пройде в лютому в Південній Кореї.
24 вересня голова Американського антидопінгового агентства (USADA) Тревіс Тайгарт виступив за відсторонення Росії від участі в зимових Олімпійських іграх 2018 року, які пройдуть в південнокорейському Пхенчхані.
15 вересня повідомлялося, що антидопінгові агентства 17 країн світу звернулися в Міжнародний олімпійський комітет (МОК) з вимогою усунути збірну Росії від участі в Олімпійських іграх 2018 року в південнокорейському Пхенчхані.
9 грудня 2016 року голова незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Річард Макларен представив доповідь, в якій говориться про масштабне застосування допінгу російськими олімпійськими спортсменами, нібито за підтримки на державному рівні.
Допінговий скандал почався після того, як в серпні 2015 року на німецькому телеканалі ARD вийшов фільм-розслідування про систематичне застосування допінгу легкоатлетами. ЗМІ отримали доступ до результатів 12 тис. Аналізів крові 5 тис. Спортсменів. Повідомлялося, що спортсмени країн, чиї проби викликали підозру, завоювали третину медалей в змаганнях на витривалість на Олімпійських іграх і чемпіонатах світу в період з 2001 по 2012 рр. Більшість серед них становили кенійські і російські спортсмени. Стало відомо, що 8 російських легкоатлетів заплатили хабарі в 2011 році колишнім керівникам Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF), щоб уникнути дискваліфікації за вживання допінгу.