У Міжнародному олімпійському комітеті (МОК) в середу, 20 липня, заявили, що оголосять протягом тижня своє рішення з питання допуску російських спортсменів на Олімпіаду в Ріо після оприлюднення викривального доповіді Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).
Напередодні в МОК заявили, що мають намір розглянути питання про юридичну допустимість відсторонення всієї збірної країни від Ігор, а також дочекатися рішення Спортивного арбітражного суду (CAS) за позовом російських легкоатлетів, відсторонених від Олімпіади Міжнародною асоціацією легкоатлетичних федерацій (IAAF) після допінг-скандалів.
Таким чином, своє рішення МОК може оголосити всього за дев’ять днів до відкриття Олімпійських ігор.
Колишній президент Всесвітнього антидопінгового агентства Дік Паунд зазначив в інтерв’ю BBC, що МОК, з невідомої йому причини, дуже «нерішучий» в питанні можливого відсторонення Росія від Олімпіади.
Глава Федерації легкої атлетики Франції Бернар Амсалем в інтерв’ю RFI заявив, що «розчарований» тим, що МОК не поки не виніс суворого рішення щодо російських спортсменів. За його словами, зібрано достатньо доказів, щоб усунути всю російську збірну від Олімпійських ігор.
«Російські спортсмени не повинні брати участь в головному світовому спортивній події — Олімпійських іграх. Коли атлет шахраює, його усувають. Коли вся країна шахраює, її теж треба відстороняти. Навіть якщо мова йде про такій великій країні, як Росія », — сказав Амсалем.
Коментуючи питання про індивідуальні заходи щодо російських спортсменів, Бернар Амсалем підкреслив, що неможливо довести, що спортсмен не приймав допінг протягом своєї кар’єри, коли «вся система розрахована на прийом допінгу».
Спортивний лікар, фахівець з питань допінгу Жан-П’єр де Монденар в інтерв’ю RFI в свою чергу засумнівався, що Міжнародної олімпійський комітет прийме безпрецедентне рішення про відсторонення всієї російської збірної.
«Нещодавно, перед оприлюдненням доповіді ВАДА, глава МОК заявив, що потрібно почекати. Але вони чекають вже 50 років і 50 років радянські і потім російські спортсмени вживають допінг », — сказав він.
Хуан Антоніо Самаранч-молодший, син колишнього почесного президента МОК і член виконкому комітету, заявив, що не дивлячись на те, що є достатньо доказів для відсторонення Росії від Ігор, «не можна діяти легковажно», тому що є «чисті» російські спортсмени.
У понеділок Всесвітнє антидопінгове агентство оприлюднило доповідь, в якій стверджується, що до Олімпійських ігор в Сочі в Росії була створена допінг-система за підтримки держави. При цьому до можливих махінацій з допінг-пробами причетні Міністерство спорту і російські спецслужби.
За підсумками розслідування Всесвітнє антидопінгове агентство рекомендувало усунути всю російську збірну від міжнародних змагань, включаючи Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро.
МОК позбавив акредитації на Олімпіаду російських чиновників, згаданих у доповіді ВАДА. Міністр спорту Росії Віталій Мутко заявив, що відомство готове направити в Ріо-де-Жанейро тільки спортсменів і тренерів.
У МОК також заявили про намір повторно перевірити допінг-проби російських спортсменів, які взяли участь в Зимових Олімпійських іграх у Сочі. У Москві це рішення підтримали.