Site icon Українська команда — Ukrainian Team — Украинская команда

Олімпіада-2018. Великий Лох упускає медаль, українці — 23-й і 40-й

27751495_1584808751556591_88349131565487181_n
Груба помилка в заключній спробі позбавила легендарного Фелікса Лоха не тільки четвертого чемпіонства, а й зовсім медалі

Про цю драму розповідатимуть десятиліттями. Великий і непереможний протягом десятиліття німець Фелікс Лох просто не міг програти. Міг хто завгодно, але не Лох. Навіть коли австрієць Давид Гляйршер виграв у Фелікса перший заїзд, сумнівів в тому що 28-річний німець відіграється і в підсумку переможе не було. Власне, так і сталося.

Перед заключним заїздом Лох вигравав у найближчого переслідувача, американця Кріса Маздзера 192 тисячних секунди. Така перевага для Фелікса вважається величезним. І на старті німець навіть трохи збільшив відрив від Гляйршера, який в четвертій спробі обійшов Маздзера.

Втім, груба, непритаманна Лоху помилка на одному з віражів привела до катастрофи. Фелікс втратив контроль над саньми, його кидало від борта до борта, в якийсь момент навіть виглядало, що сани можуть перевернутися. Фелікс втримався, але на фініші його чекало відчай. За підсумками четвертого заїзду він показав 19-ий час і в сумі став лише п’ятим.

Фелікс, намагаючись приховати очі від теле- і фотокамер, від безсилля схилився до льоду, його зі сльозами на очах підбіг втішати батько і тренер.

А в зоні очікування вже панувало свято. 23-річний Давид Гляйршер приніс Австрії перше за останні 50 років золото в санному спорті. Попередній раз австрійський саночник перемагав на Іграх-1968. Наступні У Греноблі тоді переміг Манфред Шмід.

Радів також Кріс Маздзер. Його срібло — взагалі перша в цьому виді програми для США нагорода.

А німців не з порожніми руками залишив ще один дебютант олімпійських подіумів Йоханнес Людвіг. Однак ця медаль навряд чи кого-то порадувала.

Українці, як і очікувалося, завершили свої виступи після трьох заїздів, не потрапивши в фінальну 20-ку. Тернополянин Андрій Мандзій так і не зумів піднятися з останнього місця після того, як перекинувся в першому заїзді. Львів’янин Андрій Дукач з кожним заїздом додавав, але до 20-ке все ж не дотягнув. Так чи інакше, 23-е місце можна назвати для 22-річного дебютанта Олімпіад цілком пристойним результатом.