Site icon Українська команда — Ukrainian Team — Украинская команда

Сьогодні виповнюється 122 роки з початку проведення першого футбольного матчу в українській історії

Skala

14 липня — особлива дата для українського футболу. Саме 14 липня 1894 року у Львові відбувся перший в українській історії футбольний матч.

 

Слід сказати, що футбол у нас з’явився ще в кінці XIX століття. Гру завезли англійці. В Одесі вони заснували свій атлетичний клуб, який об’єднував спортсменів-любителів. Надалі цей факт послужив поштовхом до розвитку футбольної інфраструктури в місті. І в 1884 році тут побудували перше поле для проведення ігор. До того моменту цей вид спорту встиг підкорити вже багатьох одеситів.
Однак офіційним днем ​​народження українського футболу вважається 14 липня 1894 року. Це дата першого документально зафіксованого матчу на території нашої країни.
У той день у Львові проходила виставка досягнень: організовувалися конференції інженерів, літературознавців, гостям і жителям міста демонстрували нову трамвайну лінію. В рамках презентації виставки і відбувся поєдинок між командами зі Львова і Кракова.
Матч почався о 17:00. Львів’яни грали у білих футболках та сірих гімнастичних штанях, а гості — у білих футболках та синіх штанях. На стадіоні місткістю сім тисяч глядачів зібралися близько трьох тисяч чоловік.
За даними обсерваторії Львівської політехніки, 14 липня 1894 року денна температура становила +24 °C. Поєдинок судив професор Виробек з Кракова.  Гра тривала 7 хвилин — до першого забитого гола.Цей м’яч провів другокурсник учительської гімназії Володимир Хомицький, який діяв на лівому боці поля.
Можна сказати, що тоді стратегії в діях футболістів майже не було. Головним завданням було проштовхнути м’яч у ворота суперника за всяку ціну. До слова, штангами тоді служили два прапорці, уткнутих в землю.

Надалі команди почали виникати в багатьох містах. Ініціатива йшла, перш за все, від студентства. А на початку ХХ століття з’явилася збірна Юзівки, кістяк якої складали іноземці. Уже з революційних років Донецьк став однією з основних осередків розвитку вітчизняного соккера. В цілому футбол того часу сильно відрізнявся від сучасного. У ньому практично не було єдиного регламенту, правила могли кожен раз змінювати — навіть в офіційних матчах.
Exit mobile version