Сьогодні виповнюється рівно 10 років з дня проведення першої Україніади в Ірпені

Posted by

Саме цього дня — 16 вересня 2012 року в Ірпені було проведено змагання першої Україніади, про що повідомляє на своїй сторнінці у Facebook  Андрій Кравченко.
     В Ірпені відбулася перша Україніада !
     Ірпінь – колиска всього нового та прогресивного. Тут створювали літературні шедеври та зачиналися великі революційні справи.
Не став винятком у плані новацій Ірпінського походження й нинішній 2012 рік.
    Саме на святкування Дня міста, 16 вересня, в Ірпені було проведено першу Україніаду.
     Почали її з такого досить екзотичного виду спорту, як спортивний покер.
В ігровому залі покерного клубу «Екорн», що по вулиці Карла Маркса 33, неподалік Податкового університету, турнір з цього виду спорту зібрав 48 учасників.
     До речі, цікавий збіг – у 95-му виборчому окрузі, центром якого є Ірпінь, зареєстровано 48 кандидатів на вибори до Верховної Ради. Але це лише збіг – жодного кандидата в депутати серед учасників турніру з покеру не було. Це при тому, що на покерний турнір першої Україніади з’їхалися гравці з усієї України. Звісно, переважали представники Ірпеня та Бучі, а також Києва, Житомира, Маріуполя…
     Учасники турніру розпочали змагання на вибування, розташувавшись за чотирма ігровими столами.
     Спортивний покер відрізняється від гри на гроші тим, що у всіх учасників рівні стартові умови – у даному разі кожному гравцю видавалися по 1500 ігрових фішок. На відміну від тих випадків, коли у покер грають на гроші, яких, як відомо, у різних людей водиться по-різному. Перші ставки 25 або 50 фішок. Через кожні 15 хвилин ставки зростають до 50 та 100 фішок… і так до переможного кінця. Звичайно, переможного не для всіх. Вже через кілька хвилин з’явилися перші гравці, які вибули зі змагання, програвши всі фішки. Невдовзі учасник и покерного турніру розмістилися за трьома ігровими столами, потім двома, і врешті за одним, коли залишилися десятка найбільш вдалих гравців.
     До речі, вже перша десятка найбільш успішних покеристів отримали призи від спонсорів – ліхтарики.
Втім, призери змагання були винагороджені коштовнішими призами. Дмитро Шніпко, який посів третє місце був відзначений мр3 плейєром.
    Доки точився вирішальний двобій за перше місце, наш кореспондент вже спілкувався з третім призером турніру. Дмитро Шніпко з Бучі вже чотири роки займається покером і це не перший його успіх на турнірах з цього виду спорту.
Тим часом глядачі уважно стежили за ходом завершального поєдинку за перше місце.
   Ще одна відмінність спортивного покеру від гри на гроші полягає в тому, що в останньому випадку гравці можуть, поділивши вигране, завершити гру, залишившись «при своїх інтересах». Натомість, в спортивному змаганні повинен неодмінно бути переможець. Частенько трапляється тривалий виснажливий марафон за для визначення переможця. Втім, на звітному турніру довго чекати не вдалося.
       У завершальному поєдинку ще двох бучанців Владислава Кушніренка та Артема Тищука виграшна комбінація червового туза та бубнової двійки принесла перемогу останньому.
         Відтак, Владиславу Кушніренку за друге місце дістався в нагороду мобільний телефон. Артема Тищука за перемогу в турніру було відзначено телевізором з діагоналлю 32 дюйми.
         До речі, такі подарунки стали можливими завдяки спонсорській підтримці турніру ірпінських підприємців Андрія Дюбенка та Володимира Розвалова, які підтримали ідею проведення першої Україніади.
          Переможець турніру Артем Тищук розповів нашому кореспонденту, що вже близько чотирьох років грає в покер. Причому, два останніх – безпосередньо за гральним столом. А перед цим вправлявся грою в покер з комп’ютером, де правила максимально ідентичні з реальними.
           Взагалі, такий успіх бучанських покеристів на ірпінському турнірі має цікаве підґрунтя. У Бучі немає свого покерного клубу. Тож любителі цієї гри їздять пограти в Ірпінський покерний клуб «Екорн», або до Києва.
           Там є кілька покерних клубів. Учасники турніру відзначали, що рівень гравців у столичних клубах вищий. Значною мірою завдяки тому, що до Києва з’їжджається чимало кваліфікованих гравців, зокрема, й з Приірпіння.
            Це є наслідком недостатньої популяризації в Ірпені цього виду спорту та покерного клубу «Екорн». Подібні турніри, який ознаменував початок Україніади, покликані ліквідувати цей недолік.
            Ось що розповів нашому кореспонденту автор ідеї проведення Україніади ірпінчанин Андрій Кравченко: «Сама ідея створення Ураїніади виникла у мене вже давно, але дату її народження я прискіпливо підбирав і обрав — 27 липня 2012 року. Саме у цей знаковий день відкриття літніх Олімпійських Ігор у Лондоні, я зробив перший крок і зареєстрував доменне ім’я – ukrainiada.org в інтернеті.
             Моя мрія – заснувати Україніаду, як спортивні змагання на зразок Олімпійських Ігор серед українців усього світу, об’єднуючи нашу велику націю.
             Окрім того, було б природно в програмі Україніади організовувати та проводити культурно-мистецькі заходи серед українців, яких доля розкидала по всьому світу.
             Мені дуже приємно, що перші змагання Україніади відбулися саме у нашому рідному місті на День Ірпеня. Вони об’єднали молодих людей не тільки нашого регіону, а тако ж із різних куточків України.
             Відрадно, що першою ластівкою змагань Україніади став спортивний покер, який популяризують близько 300 мільйонів людей у світі. Покер зараз має тимчасовий статус виду спорту на включення до олімпійської програми вже на наступній зимовій Олімпіаді-2014 року у Сочі».