Як і було заплановано ще в 2016 році, переможці Олімпійських ігор-2020 на Токіо отримають медалі, створені з перероблених гаджетів. Тепер організатори спортивного заходу показали, що вдалося зробити з більш ніж 6 мільйонів старих телефонів та іншої техніки.
Розробкою дизайну медалей для Олімпіади-2020 зайнявся Джунічі Каваніші, який виграв конкурс серед більш ніж 400 професійних дизайнерів і студентів. Всі медалі мають діаметр 85 мм, товщину 7,7 мм в найтоншій частині і 12,1 мм — в самій товстій.
Для виробництва кожної золотої медалі використовували більше 6 грамів золотого покриття з чистим сріблом всередині, медалі за друге місце виготовлені повністю з чистого срібла, а бронзові створені із застосуванням червоного латунного сплаву, що складається на 95% з міді і 5% з цинку.
Матеріали для виробництва медалей були отримані зі старих гаджетів. У квітні 2017 року оргкомітет Олімпіади запустив дворічну кампанію зі збору електронних пристроїв для отримання необхідних металів. За цей час мешканці країни здали на утилізацію приблизно 78 895 тонн гаджетів, з яких 6,21 мільйона мобільних телефонів. В результаті вдалося отримати 32 кг золота, 3500 кг срібла і 2200 кг бронзи.
Разом з медалями організатори представили роботів-талісманів Олімпійських і Паралімпійських ігор 2020 року — Мірайтова і Сомейті відповідно. Вони вміють розмовляти, взаємодіяти з людьми і показувати емоції.