6 квітня відзначається Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру (International Day of Sport for Development and Peace).
23 серпня 2013 року Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла рішення відзначати 6 квітня як Міжнародний день спорту. Офіційна назва Дня — Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру.
До числа спонсорів проекту резолюції (No A/RES/67/296) увійшли Білорусь, Грузія, Казахстан, Румунія, Росія, Сербія і Македонія. У резолюції підкреслюється, що всі витрати, пов ‘язані з її здійсненням в рамках системи ООН, покриватимуться за рахунок добровільних внесків членів світової спільноти.
На засіданні Генеральної асамблеї були присутні президент міжнародного олімпійського комітету Жак Рогге і «перша ракетка світу» Новак Джокович. У своєму виступі з нагоди прийняття резолюції Жак Рогге підкреслив, що давно існують традиції співпраці МОК і ООН в галузі спорту. Початок їм було покладено в 1952 році, коли ЮНЕСКО провела першу кампанію з популяризації спорту як засобу освіти.
Серб Новак Джокович, зі свого боку, нагадав присутнім, що він народився і виріс в маленькій країні, але завдяки спорту йому вдалося домогтися великих успіхів і побувати в багатьох державах світу. Джокович додав, що спорт є найкращим засобом для гартування характеру.
«Я сподіваюся, що заснування міжнародного дня спорту стане мотивацією для кожного з нас спрямувати свої зусилля на вироблення основних цінностей спорту, таких як чесна гра, узгодженість в команді і повагу до опонента. Це універсальні якості «, — сказав тенісист.
Ігри, спортивні змагання й заняття фізичною культурою відіграють важливу роль у розвитку людства.
Адже спорт, будучи одним з інструментів освіти, розвитку та миру, сприяє зміцненню співпраці, солідарності, терпимості, розуміння і соціальної інтеграції на місцевому, національному та міжнародному рівнях. Його цінності, такі як робота у команді, справедливість, дисципліна, повага до супротивника і правилами гри, розуміються у всьому світі і можуть бути використані в просуванні солідарності, соціальної згуртованості і мирного співіснування.
З цієї причини організація об ‘єднаних Націй пропонує всім державам, організаціям системи ООН, і в першу чергу Бюро організації об’ єднаних Націй зі спорту на благо розвитку та миру, а також міжнародним, регіональним і Національним спортивним організаціям, громадянському суспільству, включаючи неурядові організації та приватний сектор, і всім іншим зацікавленим сторонам відзначати Міжнародний день спорту і сприяти підвищенню обізнаності про нього.
Крім того, Генеральна Асамблея визнала ту роль, яку Міжнародний паралімпійський комітет грає в наочній демонстрації жителям усього світу досягнень спортсменів з обмеженими фізичними можливостями та в рішучому сприяння зміни наявних у суспільстві поглядів на заняття спортом людей з обмеженими фізичними можливостями.
За задумом засновників, Міжнародний день спорту повинен стати вдалим доповненням міжнародному Олімпійському дню, що відзначається щорічно 23 червня.
У День спорту мешканці різних країн також беруть участь у спортивних змаганнях, починаючи з 10-кілометрових забігів і марафонів і включаючи групові спортивні ігри, велосипедні гонки та освітні заходи.