Дивні олімпійські професії: рятувальники чемпіонів і роздавальники презервативів

Posted by

2016-08-04-Artist-thumbnail

Олімпіада в Ріо-де-Жанейро викликала не тільки нескінченні суперечки про способи викорінення допінгу в спорті або готовності приймаючої сторони до проведення заходу. Вона викликала і незвичайні професії, сенс існування яких недосвідченому любителю Ігор зрозуміти важко.

Російська служба Бі-бі-сі уважно подивилася олімпійські телетрансляції і виділила чотири найбільш дивні, на перший погляд, посади.

_90728937_wmm5vm4b
Рятівник у басейні

У понеділок на змаганнях з плавання камери зловили нудьгуюче особу рятувальника в олімпійському басейні.
Його зображення отримало величезну популярність у соцмережах, при цьому тисячі людей задалися логічним запитанням: для чого в басейні з олімпійськими спортсменами, які і самі непогано плавають, потрібен рятівник?

«Якщо ви відчуваєте свою марність, просто пам’ятайте, що хтось працює рятувальником на олімпійському запливі», — говорить один з численних коментарів до портрету молодої людини.

Проте, як з’ясовується, закони штату Ріо-де-Жанейро прямо постулюють наявність рятувальника в будь-якому басейні, розміром більш ніж шість на шість метрів, будь то тренування, змагання або звичайні купання.

Як кажуть самі рятувальники, з огляду на колосальні навантаження олімпійців, існує ймовірність того, що вони втратять свідомість в воді у зв’язку з перевантаженнями.

«Імовірність такого розвитку подій — одна мільйонна, але ми готові», — сказав в інтерв’ю New York Times 39-річний рятувальник Андерсон Фертес.

Наприклад, у спортсмена може статися інфаркт або серйозна травма голови при зіткненні зі стінкою басейну.

Тому в Ріо залучили 75 рятувальників, які, крім плавців, стежать також за веслярами і ватерполісти.

Ці професіонали працюють позмінно по вісім годин на добу протягом кожного дня Олімпіади.

Але рятувальники — не єдині невидимі для великої публіки трудівники Олімпійських ігор.

_90723518_abh1tyep

Нацюцюрникороздатчик

Ще одним улюбленцем соцмереж став молодий чоловік, в обов’язки якого на Іграх входить роздавати безкоштовні презервативи. Всі його звуть просто по імені — Ерік.

Він розгулює по олімпійському селі і спортивним приміщень і роздає контрацептиви з великого мішка.

Звичайно, не з власної ініціативи, а за рішенням Міжнародного олімпійського комітету. Для цієї Олімпіади МОК закупив 450 тис. презервативів — на порядок більше, ніж в Лондоні-2012.

Допитливі любителі спортивних видовищ вже підрахували, що на кожного атлета, який прибув до Ріо, припаде до 42 презерватива, або по три на кожен день.

_90723519_8cflws2b

Людина-покажчик
Церемонія відкриття Олімпіади особливо запам’яталася багатьом в тому числі тому, що шлях на стадіон атлетам вказували кілька сотень танцюристів.

Взагалі немає нічого незвичайного в танцюристів на Олімпіаді, але на цей раз танцюристи стали живими покажчиками, тому що стрілки були відображені на одязі людей, які пританцьовують в яскравих пончо.

 

Спортивний кореспондент Бі-бі-сі в ході трансляції не раз задавався питанням, чому для цієї мети не поставили стовпчики з наклейками.

До того ж деякі з «живих покажчиків» ще й виявилися в ключовий момент повернені не в ту сторону. Однак, в кінцевому рахунку, спортсменам вдалося не заблукати.

_90723521_bhum3wvo

Головний по м’ячам

У кожному з видів спорту, де є м’яч, існує і команда ловців м’ячів — їх набирали за тижні, що передували Олімпіаді, і сайт, який розмістив вакансії, досі активний.

Серед них виділяється координатор ловців -людина, яка повинна оперативно зв’язатися зі своїми колегами, які стоять по різні кути тенісного корту, і втовкмачити їм, де перехопити м’яч, якщо він вилетить з поля зору.

Leave a Reply