Україна — переможець чоловічої Євроліги

Posted by

Untitled-5

Чоловіча збірна України з волейболу досить впевнено розібралася з Македонією в фінальному матчі Євроліги (3: 1), завоювала трофей з першої спроби.

Україна не без проблем вийшла в фінал Євроліги, до того ж у вирішальний момент в складі синьо-жовтої збірної не виявилося двох лідерів, що ускладнювало завдання українцям в боротьба за трофей. Суперником України в фіналі була збірна Македонії — дворазовий фіналіст Євроліги, яка в не менше драматичному матчі обіграла Данію на шляху до вирішальної гри.

Здавалося, що фінальний поєдинок буде досить складним для синьо-жовтих волейболістів. Хоча б через проблеми з подачею в півфіналі, а також у зв’язку зі слабкою грою в захисті. Але першу проблему вдалося усунути, а другу — македонці практично не використовували, перетворивши фінал в одну з найлегших ігор для України в дебютному розіграші Євроліги.

Команда Угіс Крастіньш чудово стартувала, подавши на старті першої партії відразу три ейси. Ці точні подачі дозволили українцям повірити в свої сили, а також трохи збентежили македонців. До кінця першої партії Македонії так і не вдалося прийти в себе, а Україна продовжила грати на куражі, поступово збільшуючи відрив від суперника. 25:15 — з таким рахунком синьо-жовта збірна виграла першу партію, зробивши крок до перемоги.

У другому сеті проблеми з подачею повернулися — відразу 8 помилок при подачах зробили українці. Разом з цим суттєво покращилася гра в атаці, а особливо потужно виглядав Олексій Клямар (6 очок у другій партії). Македонці, по суті, нічим особливим не відзначилися, набравши більше очок в сеті тільки завдяки помилкам українців. Проте, партія залишилася за синьо-жовтими — 25:22.

Третя партія почалася за все тим же сценарієм: Україна швидко пішла у відрив, після чого впевнено контролювала хід поєдинку. Однак в середині партії команда Крастіньш пропустила ривок македонців, завдяки якому жовті скоротили 6-очкове відставання до мінімального. Два поспіль таймаута тренера українців начебто зупинили суперника, але тиск відчувався аж до кінця партії. За рахунку 23:22 на користь синьо-жовтих Македонії вдалося забрати свою подачу, так що доля третього сету вирішувалася на тайбрейку — Україна свій сетбол не використала, після чого Македонія виграла три очки поспіль, забравши партію (26:24) і скоротивши відставання в матчі.

Виграш сету дозволив македонцям відчувати себе більш впевнено, і вони дійсно непогано почали четвертий сет. Однак 4 очка поспіль від України при рахунку 6: 5, а потім ще кілька успішних блоків від Андрія Левченко і Максима Дрозда остаточно вбили надії македонців на порятунок. У четвертому сеті Україна вигравала з рахунком 17: 9 і в цей раз свою перевагу вже не відпустила — 25:13, синьо-жовті спокійно виграли партію. Разом з нею оформили українці перемогу і в матчі — 3: 1.

Україна з першої спроби виграла чоловічу Євролігу, програвши по ходу турніру тільки один матч. Для чоловічої волейбольної збірної — це найвище досягнення за 26 років. За спортивним принципом українська команда завоювала путівку в Світову лігу, але поки невідомо, чи буде подавати збірна заявку на участь в наступному сезоні самого елітного волейбольного турніру.