Жіноча збірна команда України з волейболу переможець Євроліги-2017 — (ФОТО і ВІДЕО)

Posted by

Untitled-30

Жіноча збірна України з волейболу виграла і другий матч фінальної серії проти Фінляндії (3: 1), вигравши Євролігу з першої спроби.

Після досить комфортною перемоги з рахунком 3: 1 на виїзді в першому фінальному матчі Євроліги, Україні треба було просто виграти два сети в матчі-відповіді. Цього було достатньо для підсумкової перемоги.

З огляду на характер поєдинку в Фінляндії, а також реальний потенціал української команди, ця задача виглядала досить простий. Все-таки вирішальний матч проходив в Івано-Франківську, за підтримки українських глядачів.

Перший сет, втім, став справжнім холодним душем для синьо-жовтої збірної: Фінляндія грала агресивно, куди краще діючи в атаці. Провал українок в середині сету дозволив гостям піти у відрив, який вони досить спокійно довели до впевненої перемоги в сеті, 25:17.

Цей виграш додав Фінляндії впевненості, але Україна прекрасно розуміла, що більше права на помилку у неї немає. У другій партії господарі помітно додали на прийомі і в атаці, а кращою на паркеті була Анна Степанюк — 8 результативних атак. Фінляндія, втім, трималася, програвши сет тільки в самій кінцівці, 25:23.

Ще більш драматичною вийшла третя партія: українки примудрилися перетворити рахунок 21:17 о 21:23. Тиск на майданчику було колосальне, синьо-жовті волейболістки надто багато нервували, помиляючись в дуже простих ситуаціях. Але в ключовий момент дівчата зібралися, зрівняли рахунок, а на тайбрейку без особливих проблем дотиснули суперниць, які двічі поспіль лупили в аут, 27:25 і 2: 1 по сетах. По суті, на цьому можна було закривати матч — Україна достроково виграла Євролігу.

Але дограти матч все ж треба було. У четвертій партії українки діяли дуже спокійно і розслаблено, розуміючи, що перемога в турнірі вже в них в кишені. Не особливо чинили опір і фінки — 25:16, і перемогу в матчі також відсвяткувала Україна.

3: 1 — саме з таким рахунком закінчилися обидва фінальних поєдинків. Україна досить впевнено, хоча і не без проблем, здолала Фінляндію і стала переможцем Євроліги-2017. Вперше беручи участь в турнірі українські волейболістки зуміли завоювати трофей, повторивши тим самим досягнення чоловічої збірної.