Німці та канадці поділили золоті нагороди у змаганнях з бобслею на Олімпіаді-2018

Posted by

Untitled-7

Німці Франческо Фрідріх і Торстен Маргіс та  канадські бобслеїсти Джастін Кріппс і Александр Копач поділили золото в змаганнях двійок на Олімпійських іграх в Пхьончхані, продемонструвавши однаковий результат — 3.16,86. Бронзові нагороди у цьому виді програми дісталися латвійцям Оскарсу Мелбардісу і Янісу Стренге, які поступилися переможцям всього п’ятьма сотими секунди. Українські спортсмени в цьому виді спорту не представлені.

Untitled-8

Екіпаж німця Франческо Фрідріха вважався головним претендентом на перемогу, оскільки саме Фрідріх виграв три останні чемпіонати світу, а також був нестримний в кінцівці цього сезону Кубка світу.

Але після першого змагального дня екіпаж Фрідріха знаходився тільки на п’ятій позиції, поступаючись як двом іншим німцям, так і лідерам збірної Латвії і Канади. Втім, у Фрідріха було дві спроби, щоб змінити ситуацію і він швидко взяв все під свій контроль — в третій спуску Франченко встановив рекорд треку, виїхавши з 49-ти секунд і миттєво піднявся на друге місце.

У той же самий час напомиляємося інші німецькі екіпажі — під керівництвом Ніко Вальтера і Йоханнеса Лохнера, — які опустилися з першої і третьої позиції на третю і п’яту. Відігратися в останній спробі німцям не вдалося — Лохнер так і залишився п’ятим, а Вальтер впав на четверте місце.

Бронзова нагорода дісталася латвійському екіпажу під керівництвом Оксарса Мельбардіса — ця двійка була кращою в трьох заїздах, включаючи останній, але прикра помилка в другому спуску тоді позбавила їх двох десятих секунди і перемоги. Чотири роки тому Мельбардіс фінішував другим, зараз — третім.

А боротьба за золото між екіпажами Франческо Фрідріха і Джастіна Криппса перетворилася в чергову красиву історію Пхенчхана. Фрідріх чисто проїхав трасу, але покзал НЕ надпотужний результта (49.22), у канадського екіпажу було 0.06 секунди переваги. На останній позначці вони ще вигравали три сотих секунди, але на фініші таймер показав той же результат — 3: 16.86.

Таким чином Криппс і Фрідріх стали подвійними олімпійськими чемпіонами в змаганні бобслейних двійок. Після чотирьох спроб у них абсолютно однаковий час. Це другий подібний випадок в історії бобслейних змагань — раніше два переможця було в змаганні двійок в 1998 році.