Українець Олександр Абраменко другий на етапі кубка світу з фристайлу в США

Posted by

8080808

Сьогодні вночі в американському Лейк-Плесіді відбувся п’ятий етап кубка світу з лижної акробатики — один з двох заключних в нинішньому сезоні. За нагороди змагалися фрістайлісти з України, Білорусі, Китаю, США, Росії, Австралії, Казахстану, Швейцарії, Великобританії, Японії.

Спортсмени здійснювали стрибки при світлі прожекторів на легкому морозце. Формула змагання була традиційною: за підсумками кваліфікації відбирали дюжину фіналістів. Після першого фінального стрибка залишалися шестеро кращих, які в суперфіналі і розігрували медалі.

У чоловіків чудово виступив єдиний український фристайлист миколаївець Олександр Абраменко, який бореться за рейтингові очки для потрапляння на зимову Олімпіаду в Пхенчхані. Наш земляк продемонстрував відмінну стабільність: переміг у кваліфікації, посів третє місце в першій фінальній спробі, а в суперфіналі завоював «срібло», поступившись лише китайцеві Цзя Цоньяну.

У жінок першою 36-річна австралійка Лілія Лассіла, якій вдалося випередити білоруську Анну Гуськову і співвітчизницю Лауру Пив. Рівнянка Ольга Полюк стала 16-й. Олімпійська чемпіонка 2014 року вихованка миколаївського фрістайлу Алла Цупер, яка виступає під білоруським прапором, показала 18-й результат.

За підсумками п’яти етапів в заліку кубка світу у чоловіків лідерство захопив китаєць Цзя Цоньян — 315 очок, на другому місці росіянин Максим Буров — 255 очок, на третьому білорус Антон Кушнір — 240 очок. Олександр Абраменко піднявся з 12-го на 6-е місце — у нього 158 балів. У жінок лідирує Анна Гуськова з Білорусі — 311 очок, Ольга Полюк з 83 очками на 18-му місці.

Завтра в Лейк-Плесіді відбудеться шостий етапи кубка світу. На зимовій Олімпіаді в Пхенчхані лижні акробати змагатимуться 15-18 лютого.

Фрістайл. Лижна акробатика. Кубок світу. V етап. CША. Лейк-Плесіді. 20 січня. Чоловіки. Суперфінал. 1. Цзя Цоньян (Китай) — 126,99. 2. Олександр Абраменко (Україна, Миколаїв) — 123,45. 3. Олівер Рочон (Канада) — 120,24. 4. Вань Ксінді (Китай) — 96,50. 5. Павло Кротов (Росія) — 92,31. 6. Лю Цоньін (Китай) — 90,04. Всього 36 учасників.

Жінки. Суперфінал. 1. Лілія Лассіла (Австралія) — 99,75. 2. Ганна Гуськова (Білорусь) — 95,55. 3. Лаура Пив (Австралія) — 90,59. Кваліфікація. 16. О. Полюк (Україна) — 73,71. Всього 33 учасниці.