36 країн на чолі з Польщею створюють коаліцію проти допуску росіян і білорусів до міжнародних турнірів

Posted by

Країни ЄС хочуть прийняти загальну декларацію, згідно з якою спортивним представникам РФ і Білорусі буде заборонено брати участь у спортивних змаганнях на міжнародній арені.

Поляк Каміль Бортнічук, який займає пост міністра спорту і туризму країни, зазначив, що Польща планує створити значну за діяльністю коаліцію з європейських країн, щоб запобігти появі представників РФ і Білорусі на міжнародних турнірах.

15 травня 2023 року пройде Рада Європейського Союзу зі спорту, де планують створити декларацію, яка може перешкодити російським і білоруським атлетам повернутися в спортивну сферу світу.

Міністр також зазначив, що на Європейських іграх-2023, які пройдуть у Польщі в період з 21 червня по 2 липня, представників країн-агресорів не передбачається. Брати участь у турнірі зможуть тільки ті спортсмени, які публічно висловляться проти війни в Україні.

Раніше Польща спробувала оскаржити допуск цих спортсменів до Олімпіади-2024 в Парижі, але поки що офіційну відповідь не дали. При цьому наголошується, що умови комітету не влаштували керівництво РФ і Білорусі, а саме пункт, згідно з яким, спортсмени цих країн не можуть працювати у військовій справі.

Додамо, що раніше Міжнародний олімпійський комітет (МОК) дав рекомендації різним міжнародним федераціям повертати цих спортсменів до міжнародних турнірів, але в статусі нейтральних учасників і з низкою вимог. Але до командних змагань ці рекомендації не мають жодного стосунку — там заборона триває.