Російські спортсмени можуть отримати допуск до міжнародних турнірів без офіційних заяв проти війни в Україні

Posted by


Російським спортсменам доведеться підписувати декларацію про нейтралітет, але публічно висловлюватися проти війни в Україні, яка забирає життя мирного населення і руйнує цілі міста, їм не обов’язково.

Спортсменам з Росії в обов’язковому порядку належить підписувати декларацію про повернення на спортивний турнір у нейтральному статусі, але при цьому від них не буде вимагатися публічний виступ проти військових дій, які були розпочаті їх країною в Україні.

Таку заяву зробив Франческо Річчі Бітті, який є президентом ASOIF (Асоціації міжнародних літніх олімпійських федерацій). Справа в тому, що на території РФ висловитися проти війни є кримінальним порушенням. Тому представники ASOIF разом зі своїми юристами створюють декларацію, якою будуть намагатися «згладити всі гострі кути».

Контролювати виконання поставлених критеріїв, з великою ймовірністю, буде Спортивний арбітражний суд. Однак про це ще рано говорити, план знаходиться тільки в розробці.

Слід нагадати, що МОК схвалив повернення спортсменів з країн-агресорів до міжнародних турнірів у статусі нейтральних учасників, що передбачає виступи без використання національної символіки країн-агресорів.

Для цього, представникам країн-агресорів не можна буде бути діючими військовослужбовцями, а також вони не повинні були публічно підтримувати війну в Україні, яку почала російська влада.

На командні види спорту для росіян продовжує діяти заборона.