Чехія відмовилася бойкотувати Олімпіаду-2024 у Парижі через можливу участь у ній Росії та Білорусі

Posted by

Якщо російських спортсменів усе-таки допустять до участі в Олімпійських іграх 2024 року, Чехія не бойкотуватиме змагання. Вони не хочуть позбавляти своїх спортсменів шансу через військову агресію іншої країни.

У разі, якщо МОК усе-таки вирішить допустити до участі в літніх Олімпійських іграх у Парижі учасників із РФ і Білорусі, чехи не стануть бойкотувати ці змагання.

В історії країни вже був сумний досвід бойкоту ОІ-1984 у США, і керівництво Олімпійського комітету Чехії більше не хоче повторювати цю помилку.

Чеські спортсмени не винні в тому, що Росія напала на Україну, і карати їх неучастю в Олімпіаді зовсім нелогічно. Поки що дебати з приводу допуску до змагань російських і білоруських спортсменів тільки розпочалися, і рано ще робити висновки.

У цьому питанні вирішальною буде позиція світових спортивних федерацій. Від неї і відштовхуватиметься Чехія в рішенні відправляти своїх спортсменів на Олімпійські ігри в Парижі або ж бойкотувати їх.

Наразі МОК висунув пропозицію допустити росіян і білорусів на ОІ-2024, але з низкою обов’язкових умов. Вони повинні виступати виключно під нейтральним прапором, засуджувати війну в Україні, розв’язану Росією, і дотримуватися вимог антидопінгового законодавства. Тільки в цьому разі вони зможуть нарівні з іншими спортсменами змагатися за призові місця на ОІ-2024.