НОК України виступив за бойкотування українською командою Олімпійських Ігор-2024 у Парижі

Posted by

Спортсмени з України можуть відмовитися від поїздки до Парижа на Олімпіаду, яка запланована на літо 2024 року. Всьому виною — можлива участь російських і білоруських спортсменів.

На позачерговій Генеральній асамблеї НОК України, яка відбулася вчора, 3 лютого, відбулася спеціальна консультація щодо можливого бойкотування українцями ОІ-2024 у Парижі.  Крайній захід відбудеться в тому разі, якщо Міжнародний олімпійський комітет (МОК) ухвалить офіційне рішення допустити до спортивного турніру російських і білоруських спортсменів, чого робити, на думку української сторони, категорично не можна.

У результаті, «за» бойкот проголосували 109 учасників засідання, а ще троє членів виконкому не визначилися зі своєю позицією.

Більше того, Національний олімпійський комітет України підготував план дій, який не дасть змоги спортивним представникам Росії та Білорусі до завершення війни в Україні повернутися на міжнародну арену.

Із цим зверненням НОК України готовий виступити перед міжнародними партнерами, про що заявив Вадим Гутцайт.

Слід нагадати, що МОК на чолі з Томасом Бахом почав закликати допустити росіян і білорусів до міжнародних спортивних турнірів, де вони зможуть брати участь у статусі нейтральних спортсменів. Але при цьому не всі спортсмени з цих країн зможуть брати участь у змаганнях — дозволять тільки тим, хто публічно не висловлювався на підтримку повномасштабної війни в Україні.

Також їм потрібно дотримуватися допінгового регламенту, не порушуючи цей закон.

Загалом коаліція країн, яка підтримує позицію України, на 4 лютого досягла 42 учасників (з можливістю бойкоту ОІ-2024).

Міжнародний тиск на МОК зростає. В основному це країни Балтії, Польща та інші країни ЄС.